Przenośnik ślimakowy

Przenośniki ślimakowe, które wykonujemy na indywidualne zamówienia służą do przenoszenia różnego rodzaju materiałów sypkich takich jak: cement, wapno, piopioły, suche piaski i wiele innych. Wszystkie parametry naszych przenośników są dobierane indywidualnie poprzez dokładne pomiary u klienta, jak dokładny projekt 3D instalacji. Nasze podajniki są tak projektowane, aby mogły pracować nawet w najcięższych warunkach!

Wykonujemy w korpusach rurowych i korytowych. Średnice od 100mm do 500mm, długość do 15m.

Przenośnik taśmowy

Przenośniki taśmowe tworzą największą, pod względem zapotrzebowania i produkcji grupę urządzeń transportu ciągłego. Pozycję tę zawdzięczają dużej prostocie i cechom konstrukcji, które zapewniają im znaczną wszechstronność zastosowania. Znajdują one zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, począwszy od wszelkiego rodzaju prac przeładunkowo-transportowych o charakterze pomocniczym, poprzez obsługę ciągów technologicznych, w zakładach eksploatacji i przeróbki materiałów mineralnych.

Wykonujemy różnego rodzaju przenośniki taśmowe.
Głównymi typami są przenośniki ramowe (PTR) oraz z giętych blach (PTG).

Przenośnik kubełkowy

Przenośniki kubełkowe stosuje się do transportu materiałów luzem z jednego poziomu na inny wyższy.
Materiał jest przemieszczany w odpowiednich naczyniach, tzw. kubełkach (czerpakach), zamocowanych do cięgna (taśmy gumowo-tkaninowej). Stosujemy kubełki stalowe jak i z tworzywa.

Służą one do transportu materiałów sypkich, o ile granulacja (wielkość kawałków) pozostaje w odpowiednim stosunku do wymiarów wlotu kubełków. Nie nadają się do transportu materiałów lepkich i trudno sypiących się ze względu na trudności w opróżnianiu kubełków

Dozownik celkowy

Dozowniki celkowe stosowane są do podawania suchych materiałów sypkich, opróżniania zbiorników z pyłu bez dekompresji. Stosowane są również jako śluzy obrotowe, odcinające różne strefy zanieczyszczeń lub ciśnień.

Nasze dozowniki stosowane są między innymi w instalacjach higienizacji osadów w oczyszczalniach ścieków. Spełnia rolę urządzenia do porcjowania ściśle ustalonych dawek wapna palonego.

Posiadamy również w naszej ofercie dozowniki o dużych gabarytach (300, 350 i 400) w wersji HD dla przemysłu ciężkiego, ułożyskowane i zabezpieczone przed pyleniem przez dławiki.

Wydajność zależy od wielkości średnicy i od obrotów wirnika.

Masz pytania? Zadzwoń?

  • 501 557 153
    Michał Hońka
  • 789 318 817
    Biuro

MB-PROJEKT

  • ul. Papierników 8
  • 47-300 Krapkowice
  • woj. opolskie